Ako je to skutočne medzi premiérom, Janou a Modrým z neba

Autor: Ľudmila Kolesárová | 3.4.2013 o 21:01 | (upravené 5.4.2013 o 14:27) Karma článku: 15,49 | Prečítané:  168976x

Statočný to divák, čo sa odhodlal pozrieť drámu v Modrom z neba, kde sa premiér  rozhodol pomôcť bezvlasej mamke dvoch detí Jane. Mne stačili upútavky na to, aby som na chvíľu onemela.  Pani Janu poznám.

Nedávno som  mala v rukách jej žiadosť o pomoc. Samozrejme sme ju hneď prijali.  7 rokov ťaháme tisíce ľudí ako je ona z dna, na ktoré prepadli cez kruté sito vládnych priorít.  Padli na dno aj so svojimi deťmi.  Neriešia či prežijú rakovinu. Riešia či prežijú zimu. Nemajú na jogurty. Nekúpia si pomaranč. Deti s nádorom majú v izbe v zime 15 stupňov.

To nič, že poctivo pracovali ako napríklad Igor, otec dvoch malých detí

zvaracfinal2.jpg

 

štát im veru nepomôže, tak ako nepomohol ani Beáte s dvoma deťmi

soc4621.JPG

 

Takých ľudí sú tisíce. Janka v Modrom z neba je len príkladom tragickosti tejto krajiny. No je tu aj niečo pozitívne. Viac ako stodvadsaťtisíc ľudí každý mesiac zaplatí štátu dane, odvody a aj tak sa ešte rozhodne poslať peniaze k nám a zahojiť bolestivé rany, ktoré štát svojou ľahostajnosťou spôsobil.  Jane a jej synom sme vďaka nim okamžite dokázali navýšiť mesačný príjem o +- 120 eur.  Nemusela chodiť od dverí k dverám.  Nemusela bojovať s neochotou úradov. Nemusela čakať mesiace.  A čo je hlavné, nemuseli sme ju vidieť  v žiadnej televíznej relácii ako premiér, aby sme jej pomohli!

Toto je rozdiel medzi Dobrým anjelom, slušnými ľuďmi a vládou Slovenskej republiky.  My vďaka dobrým a slušným ľuďom konáme. Spoločne sa snažíme eliminovať  škody, ktoré politici a vláda na ľudskej duši aj zdraví napáchali.

Namiesto vreckoviek ste si, milí diváci, mali dnes vziať k televízoru niečo na žalúdok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?