Kým tu posledný zhasne

Autor: Ľudmila Kolesárová | 3.12.2012 o 8:48 | (upravené 3.12.2012 o 9:42) Karma článku: 28,36 | Prečítané:  7585x

Môj synovec sa nemôže dočkať, až to tu zabalí a odíde do cudziny. Moja neter to už zabalila. Sem tam to mám chuť zabaliť aj ja. Aj možno aj vy. A tak si hovorím: posledný nech zhasne. Ale

som tu doma. Hľadám prečo ostať.  A v útrobách zdeformovanej krajiny nachádzam niečo ako nádej... Nielen v študentoch, čo sa dnes postavili za svojich učiteľov, či v odvážnej Zuze Piussi...ale aj v ľuďoch, o ktorých sa nehovorí...


Je deň keď členovia justičnej La Cosa Nostra rozhodujú o tom, že niekto dostane za pouličnú bitku 12 rokov a niekto za vlastizradu pozvánku na ich párty.

V ten istý deň  sa mi prihlásia cudzí ľudia, ktorí sa rozhodnú splácať hypotéku za mamu postihnutého dieťaťa, ktorú jej prišil nepodarený frajer za vďačnej podpory polície a súdu.  A ozve sa mi právnik, ktorý ju chce vysekať z exekúcie.

Je deň,  keď šéf štátnej firmy podpisuje zmluvu s víťazom nechutného tendra a za naše peniaze nakúpi o 100 % predražené počítače.

V ten istý deň sedím za stolom s tichým developerom. O chvíľu oslavuje päťdesiatku. Namiesto darov si praje, aby darcovia prispeli na charitu.  Výsledkom je 15 000 eur, ktoré  k nám prichádzajú postupne z celého Slovenska a Čiech. Do posledného centu ich posielame chorým deckám a ich rodičom.

Je deň, keď v televízii vysielajú dedinské softporno v primetime a Martinka Zuzku od pi...do pi...posiela.

V ten istý deň natáčame spolu s viac ako dvadsaťčlenným tímom náš nový spot. 14 hodín makačky, nikto sa nezastaví. Do polnoci. A nikto za to nechce ani cent. Ani televízia za jeho vysielanie.

Je deň, keď  vás známy miestny podnikateľ ošklbe aj o posledné gate.

V ten istý deň sa iný mladý podnikateľ snaží upraviť vstup do svojho hotela na bezbariérový. Lebo odteraz bude zadarmo hosťom vždy aj niekto chorý a bez peňazí.


Aj takto si tu žijeme...

Možno sú to slabé náplaste na naše slovenské boľačky.  Možno to nebolo presne v ten istý deň. Ale bolo to v tom istom roku a v tej istej krajine. Za to ručím. Niekde je kopa špiny a niekde sa niekto pokúša urobiť svet lepším. Chcela som vám o nich povedať.  Bez mien, len tak no...aby sme ešte nezhasínali...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?