Otvorený list riaditeľovi Slovenskej pošty a ďalším ľuďom

Autor: Ľudmila Kolesárová | 5.11.2013 o 9:02 | (upravené 8.11.2013 o 10:29) Karma článku: 19,05 | Prečítané:  8967x

Dúfam, že mi prepáčite, že Vám takto verejne píšem. Ale chcela by som sa podeliť s tým, čo sa stalo včera v Avione na wécku a následne v Slovenskom národnom divadle.

Skúsim poporiadku. Skôr ako som začala robiť marketing v Dobrom anjelovi, pracovala som v Košiciach v jednej spoločnosti. Mali sme super poštárku. Milú, skromnú. Pamätám si topánky, ktoré dlhou chôdzou drala každý deň. Zamestnali sme jej dcéru. Darinka bola perfektná. Hoc mladá vdova. Vždy, keď dostávala výplatnú pásku, smiala sa, že jednotky patria jej, ostatné deťom. Tak sa smiala najviac, keď bola na konci deviatka. Rok predtým, než som z práce odišla, dostala poštárkina  Darinka rakovinu.  Tesne po mojom odchode zomrela. Na pohrebe sme plakali všetci. Kolegovia, naša poštárka aj Darinkine deti. Poštárka sa ich ujala a ja som ju obdivovala ešte viac. Nastúpila som potom do Dobrého anjela a za tie roky som stále myslela na to, aké parádne je, že pomáhame ľuďom ako Darinka.

Včera ste ma pozvali na oslavu 20. výročia Slovenskej pošty. Hovorím si: Moja účasť=moja vďaka. Vypočítané som to mala presne. Ak vyrazím z Popradu načas, tak sa stihnem v Bratislave niekde pekne upraviť a dôjdem do divadla za dámu. Hm, lenže doobedu chaos s grafikou. Tá pekná kampaň, s ktorou nám pomáhate.  Lebo v tejto divnej dobe ste stále otvorení nám pomôcť. Občas nechápem. O to viac ďakujem!

No takže mala som to načasované, ale plán zlyhal. Z Popradu som vyrazila zákerne neskoro. A tak mi neostalo nič iné, len vletieť do Avionu a tam na wécku sa prezliecť. Erika Judínyová zo mňa nebude. Dala som to za päť minút. Vrátane kaderníctva a manikúry. Skôr ako pretekár v boxoch.

Na galavečer som dorazila s meškaním.  Parádny program a dokument. Aj som sa vzdelala. Nevedela som napríklad, že takmer s mojím narodením prišlo aj zavedenie PSČ. Ale jeden moment mi vzal dych. Keď ste odovzdali cenu  Zamestanec Legendy Slovenská pošta. Stratila som reč. Stála tam ona. Naša poštárka. A Darinkina mama.

S wéckovou vizážou som sa radšej vytratila skôr, ako sa Vám v tom dave podarilo uvoľniť. A tak Vám len chcem povedať, že cenu, ktorú ste jej dali, si naozaj zaslúži. A aj to, že Vy a aj ďalší ľudia stojíte pri takých, ako bola jej dcéra.  Nie je to samozrejmé. Ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?